Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Prodej novostavby v Dolní Dobrouči

bytová jednotka 4+KK

173 m2 obytné plochy

kolaudace v roce 2006

4.479 m2 pozemku

část vlastního lesa

 

REZERVACE

Popis nemovitosti

3 největší přednosti tohoto domu :

1. Nemovitost jako taková, velmi kvalitní zpracování do nejmenších detailů.

2. Fantastické místo s vlasním kouskem lesa.

3. Okolí domu, zahrada o výměře 4.353 m2.

Dům :

Rodinný dům s obytnou plochou 173 m². Díky tomu máte kvalitní prostor pro vaši rodinu s dostatkem místa. Dům je na konci obce Dolní Dobrouč, jen 4 km od Letohradu a 8 km od Ústí nad Orlicí. Toto nádherné místo navazující na udržovaný les si Vás určitě získá. 

Dům postavil současný majitel, pro svou rodinu. Kolaudace proběhla v roce 2006 a dům byl postaven skutečně velmi kvalitně. V přízemí je k dispozici vstupní chodba, kuchyň, jídelna, obývací pokoj s krbem, komora, technická místnost a garáž. První patro pak majitelům nabízí, dva dětské pokoje, ložnici a koupelnu.

Zahrada :

Není zahrada, jako zahrada. Tahle má všechno, vlastní les, pergolu s posezením, dětské hřiště, dřevník a kolnu. Zahrada je realizovaná podle projektu zahradního architekta. Najdete zde ovocné, okrasné stromy a keře, bylinky, vřesy, okrasné rostliny.... Ideální pro relax, odpočinek a dobrý pocit.

Technická data :

Vytápění domu je plynovým kotlem Junkers s teplovodním ohřevem do podlahy a radiátorů. Dále je na tento topný okruh napojen krb s krbovou vložkou Edil Kamin s teplovodním výměníkem s výkonem 21 kW/h.  Elektřina 230/400V, pitná voda přímo z vlastní studny, odpad je řešen jímkou, plyn. V domě je centrální vysavač a předokenní elektrické žaluzie. V garáži jsou sekční vrata na dálkové ovládaní. 

Obec Dolní Dobrouč :

Videoprohlídka

3D scan

Fotogalerie

Projektová dokumentace a půdorysy

pudorys

pudorys_i

pudorys_ii

 

 pudorys_prizemi

 

 

pudorys_3d

pudorys_3d_ii-

 

Videozáběry z dronu

O Obci Dolní Dobrouč

 

Počet částí: 3
Katastrální výměra 30,72 km²
Nadmořská výška: 365 m n. m.
Počet obyvatel: 2 609 (k 1.1.2020)
Pošta: ano
Zdravotnické zařízení: ano
Policie: ne
Škola: ano
Vodovod: ano
Plynofikace: ano
Kanalizace (ČOV): ano

 

Památky a zajímavá místa

Kostel sv.Mikuláše postaven v empírovém slohu z let 1828 - 1829. Postaven lichtenštejnským stavitelem A. Kapnerem.

Kostel sv.Mikuláše

Hřbitovní kaple sv. Josefa presbytář původního gotického kostela z 15. století, který byl zbořen v r. 1834. 

Fara doložena již 1349. 

Socha Immaculaty najdete ji u kostela sv. Mikuláše, pochází z r. 1831. 

Socha Nejsvatější Trojice umístěná u kostela, pochází z pol. 19. stol. 

Pískovcový kříž z r. 1780, u kostela. 

Socha sv. Jana Nepomuckého u školy, z 1. pol. 19. stol. 

Horákova kaple poutní místo na okraji lesa nad Dolní Dobroučí. Pověst vypráví, že ji nechal postavit Bernard Dušek přezdívaný Horák, jako poděkování Panně Marii za zázračné uzdravení. 

Horákova kaple

Horní Dobrouč 

Kostel sv. Jana Křtitele barokní z roku 1770, postaven na místě staršího dřevěného kostela, který se připomíná v r. 1677. 

Kostel sv. Jana Křtitele

Fara z konce 18. století. Fara zde však byla již v r. 1349 (postupně mateřská škola a obytný dům). 

Terasa se skupinou barokních soch postavena mezi Dolní a Horní Dobroučí u hráze rybníka.V současné době je po četných útocích vandalů a opakované rekonstrukci, z důvodů lepšího zabezpečení, nainstalována v zasedací místnosti obecního úřadu. 

Kamenný kříž u kostela, z roku 1780. 

Socha sv. Jana Nepomuckého u čp. 156, pozdně rokoková plastika z doby kolem r. 1800. 

Lanšperk 

Hrad Lanšperk postaven v 2. pol. 13. století, patří k typu hradů s plášťovou zdí, které neměly věž. Poškozen za husitských válek, opraven v polovině 15. století. Tehdy vybudováno i vnější opevnění, z něhož se zachovala východně od hradu jedna bašta. V 16. století ztrácení rezidenčních funkcí, v roce 1588 je charakterizován jako "zámek, jest na něm pokojů nemálo, které by se za malý náklad zase spraviti mohly". K tomu již nedošlo a hrad postupně pustl. Dnes zachována jen část plášťové zdi a sklepy paláce, který k této zdi přiléhal. V současné době na hradě pobíhají zabezpečovací práce a oprava hradby. 

Hrad Lanšperk

Kaple Nanebevzetí Panny Marie pseudogotická stavba z r. 1898 na bývalé baště vnějšího hradního opevnění na severovýchodním okraji vsi. 

Kaple Nanebevzetí Panny Marie

www.dolnidobrouc.cz

Cena za nemovitost

6.250.000,- Kč

(v případě více zájemců si majitel vyhrazuje právo zvolit nejvýhodnější nabídku)

Příjďte se podívat zvu Vás na prohlídku.

Michal Hrdina

V realitách jsem od roku 2001. V roce 2005 jsem založil realitní kancelář POHODA s tím, že chci vybudovat seriózní a profesionální firmu. Za dobu působení naší kanceláře jsme si vybudovali dobré jméno a stálou klientelu. Stále častěji se na nás obracejí další zájemci na doporučení našich spokojených klientů, což svědčí o profesionalitě a osobním přístupu. Za mě pak hovoří reference spokojených klientů.

Za každým prodejem nemovitosti se totiž skrývá lidský příběh. A to je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Ani prodávající, ani makléř. Prosím, přečtěte si mé tipy a články o naší práci. Věřím, že Vám tyto informace pomohou v rozhodování a že si pro prodej své nemovitosti zvolíte tu správnou cestu.

Mým cílem jste Vy - spokojení klienti!

 Pokud Vás cokoliv dalšího zajímá, neváhejte mě kontaktovat. Rád se s Vámi sejdu u kávy nebo v kanceláři a probereme, jak co nejvýhodněji prodat Vaši nemovitost.

Michal Hrdina


Michal Hrdina

Kontaktní formulář